Motoryzacja

RNS315 ukryty bluetooth – aktywacja

Producenci samochodów często dają nam wiele ukrytych gratisów np. w koncernie VAG często zdarza się, że mamy maty podgrzewające w siedzeniach i wystarczy “dorzucić” sterowanie, by mieć oryginalne podgrzewane fotele lub zmienić kilka rzeczy za pomocą komputera, by zyskać dodatkowe funkcje, za które trzeba było słono dopłacić podczas zakupu auta.

Dziś poznamy taki przypadek, a dokładniej wyłączony bluetooth w nawigacji RNS315 w autach Volkswagena, Skody, Seata czy Audi.

Przedstawię Wam sposób jak:

    1. Przy pomocy programu Vag Can Pro włączyć ukryty bluetooth i radio DAB.

    2. Sparować telefon z radiem.

    3. Jaki zamówić mikrofon by cieszyć się zestawem głośnomówiącym w fabrycznym radiu. 


1. 95% nawigacji RNS315 ma wbudowany bluetooth, który został wyłączony przy doposażeniu auta (gdy klient nie dopłacił za zestaw głośnomówiący). Używając kabelka i programu którym zmienimy kodowanie sterownika nawigacji możemy włączyć bluetooth i cieszyć się np. muzyką z telefonu lub po zakupie mikrofonu cieszyć się rozmową przez radio.

Poniższy film przedstawia jak włączyć bluetooth w radiu i jakie pojawiają się opcje po jego włączeniu:

2. Na tym filmie przedstawiam jak sparować telefon z radiem:

3. Jeżeli chcemy doposażyć radio w mikrofon, to powinniśmy rozejrzeć się za mikrofonem waz z wiązką o nr. 3B0035711B. (poniżej zdjęcie podglądowe):

Możemy kupić go w ASO lub dużo taniej na jednym z chińskich portali np. Aliexpress. Wiązkę podłączamy z tyłu radia, a mikrofon umieszczamy w podsufitce obok podświetlenia kabiny- najczęściej jest tam specjalne miejsce.  

 

5 komentarzy

Leave a Reply